Wednesday, 2 May 2018

Moda ze starych żurnali

Dzisiaj nie żurnal tylko, stare czasopismo o wszystkim, wiadomości ze świata, nowości filmowe, przepisy kulinarne, opowiadania i dział modowy.  Czasopismo wydawane w roku 1964.


Ciekawe jest móc pobyć w tamtych czasach, a taki egzemplarz dostarcza wielu emocji...dotknąć czas, cofnąć się do minionych lat i to namacalnie, bo stare żurnale, gazety czy różne czasopisma istnieją i wiele z nich przetrwało. Dzięki nim można dotrzeć do różnych informacji.
Nie może być bez reklam i tak jak w naszych czasach, tak i wtedy walczono ze zmarszczkami.
Eliksiry, kremy odmładzające obietnice, że tylko to i 10 lat mniej. Jaka jest prawda, to wiemy, że nic nie pomoże, bo jesteśmy jak zerwane jabłko: ), brzydko to napisałam, ale taka jest prawda i  nawet operacja plastyczna nas nie odmłodzi, bo to sztuczne naciąganie skóry twarzy, a cała reszta włącznie z dłońmi nie pasuje do takiego wizerunku.
Najlepiej pozostać sobą i iść zgodnie ze wskazówkami zegara, ale dbać o kondycję i mieć piękną cerę, błyszczące włosy ładnie obcięte (tu przepraszam za moje, są w fazie zapuszczanie, ale są zdrowe). Mieć swój styl ubraniowy i fajną zawartość szafy, nie rezygnować z tej radości, bo ubrania potrafą odjąć nam lat i podkreślić urodę, jest tyle możliwości, kombinacji ubraniowych. Miło jest być starszą kobietą, która jest pięknie ubrana i wzbudza zainteresowanie i chęć pytania się ooo jak Pani ładnie wygląda i prośba o namiary ;).

Ciekawie jest popatrzeć na stylizacje dawne, czasami mogą coś podpowiedzieć i fasonem i kolorem.
Dzisiaj rok 1964, Dior, Chanel.

Przezroczystości Chanel z ostatniego pokazu pod wodospadem wyglądały tak.
Rok 1964:)


Ciekawe, która Chanelowska stylizacja ładniejsza ta dawna, a może współczesna. Mnie akurat bardzo, chociaż niepraktyczna podoba się ta ze współczesnego pokazu:)

Mały przegląd tego, co było modne w 1964, spodobał mi się kraciasty komplecik i takie same buty:)
A tu taki mój:) Jeśli ktoś chciałby zobaczyć ostatnią stylizacje to jest:

Tu


3 comments:

 1. Bardzo kobiece te przykłady, przypominają stare filmy, ale na nich wzoruje sie wielu współczesnych projektantów.
  Ktoś mądrze powiedział, ze na twarzy mamy wypisane życie, więc ciągłe operowanie skalpelem, to jakby zamazywanie doświadczenia...
  Piękny portret Ci wyszedł:-)

  ReplyDelete
 2. Zerwane jabłko, no tak, pięknie powiedziane :) Uwielbiam takie wycieczki w przeszłość!

  ReplyDelete
 3. Wspaniały post i piękne zdjęcia tych stylówek odrobinę starszych ode mnie, a takich zachwycających. Twoje zdjęcie jak najbardziej się wpisuje ☺

  ReplyDelete