Wednesday, 21 February 2018

Dolls Vogue

Laka przetrwała z 1960 roku w stanie bardzo dobrym. Można spotkać stare lalki i są bardzo cenne, szczególnie te porcelanowe od projektantów, ale często wymagają specjalnej troski. Nie można mieć złudzeń, lalka w idealnym stanie mająca ponad 50 lat to będzie współczesna kopia, a jeśli chodzi , o nie naruszoną ponad 100 letnią, to nie jest to granica wiekowa, o ktorą nam chodzi i trzeba jej się dobrze przyjrzeć. Ta ma pewne mankamenty i muszę się nią trochę zająć, ale nie miałam na to czasu, a że chcę pokazać parę zdjęć ze starego katalogu, to ona będzie miłym wstępem.
 Ciekawa fryzura, pewnie kiedyś była misternie ułożona, współcześnie jest trochę rozwichrzona. Ma pomalowane na czerwono paznokcie i wszystkie elementy damskiej garderoby, włącznie z malutkim stanikiem, ale głupio byłoby pokazywać nagą lalkę, dla mnie byłoby to lalkowa pornografia: ) więc trzeba mi wierzyć na słowo.
Sukienka dla klepsydry, bardzo modna w tym czasie. Rozkloszowana spódnica i dopasowana góra. Ten typ sukienek bardzo mi się podoba, bo wygląda się w takim stylu bardzo kobieco i pasuję do nich niski wzrost: ) Moda na wysoką chłopczycę i buntowniczkę przyszła później).

5 comments:

 1. Typowa pani domu z amerykańskich filmów, bardzo dopracowana w każdym szczególe.
  Może sukienka trochę blada przy tych rudych włosach...

  ReplyDelete
 2. Tak, wszystkie detale są piękne i masz racje, kolor sukienki nie jest ciekawy przy tych włosach, ale może uda mi się poszukać ładniejszą:)Dziękuję Asiu za komentarz.

  ReplyDelete
 3. wonderfull post dear & i like dress ,thanks for sharing..

  https://clicknorder.pk online shopping in pakistan

  ReplyDelete
 4. Jaki piękny blog - jestem zauroczona :) Muzyka piękna i w ogóle wszystko mi się tutaj podoba :) Pozdrawiam

  ReplyDelete
 5. Bardzo elegancka ta Twoja lalunia :))))) Kisses - Margot :)))

  ReplyDelete