Thursday, 28 June 2018

Modowe inspiracje

Mam trochę perełek z dawnych lat, chodzi mi o znane wówczas domy mody. Przyjemnie mieć w kolekcji egzemplarze, które kiedyś oznaczały luksus. Zamy dzisiejszych projektantów, trochę trudniej z tymi dawnymi. Dzisiejszy post to mały zaczątek cyklu, który co jakiś czas będzie się pojawiać. Autentyczne rzeczy z dawnych czasów i możliwość ich wykorzystania. Nie są podstawą moich stylizacji, bo raczej kupuję je, bo bardzo mi się podobają i lubię stare rzeczy. Ratuję je przed zniszczeniem, bo kto dzisiaj będzie chodził w takich ubraniach, ale...
Miło jest od czasu do czasu mieć na sobie coś innego, wyjątkowego, jedynego w swoim rodzaju. Tworzę kolekcje dawnych ubrań, które udaje mi się poszukać w sklepikach vintage. Nie będą ze mną w Londynie, bo co jakiś czas chcę wysyłać do domu. Dobrze, że mam możliwość przechowywania. Po powrocie będą mnie cieszyć, a może zorganizuję wystawę dawnych ubrań, kto to wie. Możliwości są różne, wystarczą chęci, a należę do energicznych osób, które dalej mają marzenia i chęci na działanie.
Sukienka jest marki Lilli Ann. Adolph Schumann rozpoczął działalność w 1934 roku w San Francisco, firmę nazwał imieniem żony Lilli Ann. Firma reklamowała się w takich magazynach jak Glamur, Bazaar, Vogue do wczesnych lat 50. Schuman nawiązał kontakty z Chanel i Balenciaga. Ciekawostką, o której mówi się, że Balenciaga pomagała anonimowo Schumanowi w projektach ubrań. Firma ta przetrwała do roku 2000 i została zamknięta. Przeglądając różne projekty zachwyciłam się nimi i jeśli natrafię na nie to z chęcią uzupełnię kolekcje o tą markę, bo projekty są bardzo kobiece, a takie chciałabym posiadać.
Sukienka jest prześwitująca, pewnie miała halkę, ja posiadam tylko sukienkę, ale to nie problem, bo takie sukienki noszę ze spodniami. Dodałam do stylizacji tęczowe korale i złoty pasek. Dosyć zdecydowane różowe buty i pastelowy kuferek.
Ubierz się w tęcze, pasuję do trendów obecnego lata, bo ma paski, tęczowe i jest pastelowo. To trzy trendy:)

Reszta zdjęć:
Tu

4 comments:

 1. Jolu, wyglądasz jak rzymska arystokratka, świetnie dobrałaś wszystko, spróbuj także z innymi butami, zresztą w tej stylizacji można bawić się dodatkami:-)

  ReplyDelete
 2. Wow! Prześlicznie wyglądasz w tej stylizacji Jolu :) Jeśli takie ciuszki lubisz to noś je bardzo często, bo wygladasz w tej stylizacji zjawiskowo :)

  ReplyDelete
 3. Pomysł z wystawą super na pewno wart realizacji. Sukienka świetna . A co do marzeń , marzenia naprawdę się spełniają=)

  ReplyDelete
 4. Przepiękna sukienka, cudny cały zestaw i super post Kochana 💐

  ReplyDelete