Thursday, 19 July 2018

Modowe inspiracje

Różowa bluzka

Od dzieciństwa byłam estetką, lubiłam zapach świeżo umytej podłogi, świeżej pościeli, wygląd posprzątanego pokoju, wypielonego ogródka, kwiaty w wazonie, śliczne firanki, piękne meble, porcelanę: ) Dużo mogłabym wymieniać. Odpoczywam w galeriach z obrazami. Nie znoszę hałasu, kocham muzykę. Zawsze chciałam mieć ładne zaszyty, ale to mi nie wychodziło i nie przez zaniedbanie, tylko mam bardzo sztywne nadgarstki i nie potrafiłam wykształcić ładnego charakteru pisma , chociaż bardzo się starałam. Dlatego moje obrazy to takie inne podchodzenie do tematu. Na ręce narzekała też moja babcia nie z racji wieku, tylko że trudno jej było wykonywać precyzyjne prace. Zawsze wszyscy w rodzinie mówili, ee ee to niemożliwe, ale ja wiem, że mówiła prawdę, bo mam to samo.

Zawsze obserwowałam ubrania. Pamiętam większość sukienek mojej mamy i wiele strojów z dawnych czasów. Zawsze zwracałam na nie uwagę, to pozostało do dzisiaj, zachwycam się piękną stylizacją,bo jest do dla mnie miła chwila.
Pamiętam, że babcia miała czarną sukienkę i przy niej rodzaj żabotu. Był wykonany z falbanek z plisowanego szyfonu.
Uwielbiałam patrzeć na ten żabot i tak mi się podobał, że zakodowałam sobie, że znajdę podobne falbanki. Mam bzika, jeśli chodzi o ten ozdobnik, ale tylko w postaci falbankowego szyfonowego plisowania.
Szukałam od dawna bluzki z dawnych lat, która miałby takie falbanki. Nie mogłam trafić, ale ostatnio znalazłam dwie na eBay.
Pierwsza jeszcze nie pokazywana, bo czekam na pewien element stylizacji i myślę, że dobrze będzie pasował: )
Bluzka jest w kolorze oceanu z dosyć przezroczystego szyfonu , ma doszyty plisowany kołnierz.
Takie cudo, gdzie w żurnalach są podobne bluzki, w dosyć wysokich cenach, kupiłam za funta.
Do tej bluzki chcę ubrać biustonosz w kształcie hawajskich muszelek: )
No wiem, że mam nieraz trudne do zrozumienia wizje.
Drugi mój bzik to ten cukierek, jak ją zobaczyłam to oczy z orbit i muszę mieć to jest to. To ta falbanka, to... to... widziałam w dzieciństwie i myślę, że z tego czasu pochodzi bluzka. Jest uszyta z bardzo przyjemnego, półprzezroczystego materiału, jak na sztuczny materiał tkanina jest bardzo przewiewna. Miałam ubraną tę bluzkę w dniu, kiedy  zrobiło się gorąco i byłam zła na siebie, że już zaraz muszę założyć, ale to było miłe, bo przypomniało mi się dzieciństwo i to będzie jedna z tych rzeczy, która zostanie ze mną bez limitów czasowych. Pomimo sztucznego materiału nie było mi w niej zbyt gorąco.
Mam na jej punkcie bzika: )
Jeśli chodzi o modę , ubrania , pisałam parę razy ...
Co mnie śmieszy, dorabianie ideologii do wartości życia.
Moja ideologia: nic nie ma znaczenia , nic więcej nie zrozumiemy i nie nauczymy się niż odczuwanie i chęć rozwoju różnymi drogami, bo każdy z nas ma to zakodowane i albo rozkoduje i idzie, albo stoi i głupieje: )
Dlatego czy kochasz cyferki, czy literki, czy zestawianie kształtów, bo tym jest moda, coś z kolorowej geometrii, niczym więcej nie jesteś niż chęcią rozwoju , a przed tobą przejście kończące naukę tu.
My sami dzielimy ludzi na mądrzejszych i mniej, bo oczywiście przeważają dobra materialne, a nie ciesz się chwilą, biegający za motylkami to ci oceniani w wymiarze,, przygłupi,, bo szacunek ma tylko dyrektor dużej firmy...no bo te dobra materialne, a taki człowiek powinien zarabiać więcej od biegającego za motylkami i liczy się nie ulotność, a to, co ma ciężar i kształt, tylko jak ci związani z przyciąganiem ziemskim poradzą sobie, z zostawieniem wszystkiego i dalej podróż w ulotność. Mnie to nie przeraża, bo będą dalej moje ukochane barwy, a czy w kształtach, czy nie to bez znaczenia:).

Ja raczej z tych, co kochają kolory,barwy, nastroje...
Jak przyszła ta bluzka i spełniła moje oczekiwania to byłam szczęśliwa, to tak jakbym wsiadła do wehikułu czasu.

Więcej zdjęć Tu


3 comments:

 1. Śliczna bluzeczka i bardzo ładnie Ci w takim koloru. Wyglądasz tak promiennie 😊

  ReplyDelete
 2. Jolu, obserwuję, że często ludzie, którzy mnożą dobra materialne, gromadzą majątki, nie mają czasu z nich korzystać...mało co ich cieszy.
  Bluzka bardzo romantyczna i zależnie od dodatków będzie albo elegancka albo dowcipna:-)

  ReplyDelete
 3. Romantyczko Ty:))) Prześliczna bluzeczka i cudnie Ci w różu:)))
  Buziaki!!!

  ReplyDelete