Wednesday, 31 January 2018

Moje obrazy

Skończyłam wczoraj, użyłam techniki mojej,  czyli mieszam style, tak jak w duszy mi gra. Tym razem inspirowałam się ludowymi elementami i taki jest efekt.

W ludowym nastroju
6 comments:

 1. A wiesz, że niektóre elementy widuję teraz na tkaninach? Piękne kolory :-)

  ReplyDelete
 2. Twój styl przypomina mi styl Joan'a Miró. Inspirujesz się jego malarstwem, czy to tak samo z siebie wyszło?
  Pozdrowionka :)

  ReplyDelete
 3. Tak maluję, kocham dziecieńcą ekspresję :)Dużo u mnie pozostało z małego dziecka:) Nie znałam tego artysty, dziękuję z chęcią o nim poczytam. Moje malowanie...z biegiem lat zamiast rozwinąć się w kierunku naturalistycznym to zmieniło się w to co widzisz. Tak kocham malować inny rodzaj w tej chwili mnie męczy, dawniej malowałam tak jak widziałam, obecnie, tylko tak. Dla mnie to relaks zabawa kolorami. Inspiruję się tym co mnie zaczepia:) W ostatnim czasie oglądałam album z angielskimi motywami ludowymi, nasze wycinanki. Bardzo spodobała mi się torebka Edytki z bloga Zapiski roztrzepane i efekt w poście. Ja maluję dwoma technikami. Opracowałam je sama na podstawie tego co kocham. Kiedyś siadłam i pomyślałam : Jolanta jak kochasz malować i tak niech będzie. Kocham czarny kontur, kredki i pastele, kolory...naklejać różne elementy z gazet czy różnych rzeczy, kamienie .. :)Druga technika to zobacz : w stylu Nikifora, też ją sama opracowałam, uściski.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Podoba mi się, gdy artysta poszukuje, a nie ślepo wzoruje się na kimś aktualnie modnym lub ślepo podąża za trendami. Malarstwo Miró to też taki powrót do dzieciństwa, kolorowe ptaszki, zawijaski, kontury i barwy. Polecam z całego serca zapoznanie się z jego malarstwem. Najwyraźniej Wasze dusze łączy jakieś pokrewieństwo :)

   Delete
 4. Po twoim wpisie poszukałam jego obrazy i tak Ci dziękuję. Dużo nas łączy, nie mam jego talentu, ale tak samo czuję. Poczułam się szczególnie, jakbym znalazła obrazy, które są podobne do moich, więź:) Podobnie widział życie i zaraz raźniej mi się zrobiło uściski serdeczne.

  ReplyDelete
 5. Malowanie to takie wyciszenie - super, że masz takie możliwości, żeby to robić :)))) Kisses - Margot :)))

  ReplyDelete