Friday, 19 January 2018

Stylizacje Lindy i innych lalek.


W poprzednim poście pokazywałam pocztówkę, na której chłopiec piastował lalkę, a dzisiaj lalka chłopiec. Jest bardzo ładna i bardzo stara. Plastik już trochę zniszczony, ale to dodaje uroku. Czarny berecik, szkoda, że nie jest większy, bo chętnie pożyczałabym go. Ma śliczny kombinezon z białym kołnierzykiem i chociaż chłopcy nie noszą kokardek, to w tym ubranku kokarda wygląda uroczo i myślę, że pasuję, szczególnie, że jest to mały chłopiec. Laka ma białe buty, a ciekawostką jest to, że są z prawdziwej skóry.

Przedstawiam Franka :).

Laka dla chłopca, dlaczego nie:)

Poprzednia właścicielka kupiła lakę dla syna we Francji, ale nie zwracał na nią uwagi.

Smutna historia, bo ta lalka, a była to własność Michaela Jacksona towarzyszyła mu w chwili śmierci.
Lalka to często towarzysz, nie tylko dla dziecka. Często dorośli kupują wybraną jako towarzysza. Pisałam o lace z eBay, gdzie w opisie było: lalka mojej babci. Zawsze stała na jej nocnym stoliku i babcia powierzała jej wszystkie swoje tajemnice. Tak jest w przypadku tej lalki. Michael Jackson przy niej zasypiał. Komuś może wydawać się to dziwne, ale często tak robią ludzie bardzo samotni.7 comments:

 1. Lalka chłopiec to nieczęsty widok ta jest naprawdę ciekawa. Chyba większość z nas ma w pamięci zabawkę , która wiele znaczyła w jego życiu. Pozdrawiam serdecznie=)

  ReplyDelete
 2. Zgadzam się z poprzedniczką lalkę chłopca nie często spotykamy:))Twoja jest piekna:))faktycznie berecik ma uroczy:)))Pozdrawiam serdecznie:))

  ReplyDelete
 3. Staram sie sobie przypomniec czy widzialam lalke chlopca? moze kiedys...Ta jest fajna taka zaczepna. Buziaki Jolu :)Renata

  ReplyDelete
 4. To prawda, te lalki nie spotyka się często. W dawniejszych czasach produkowano. W obecnych, porcelanowe -kopie tych starych, uściski.

  ReplyDelete
 5. Mieliśmy w domu lalkę - chłopca z krótką czuprynką, w spodenkach. Była z rodzaju tych miękkich, przelewających się przez ręce jak śpiące dziecko. Fajna była. Gdy dzieci urosły i przestały się nią bawić - oddaliśmy do PCK

  ReplyDelete
 6. Z dzieciństwa pamiętam lalki ubrane jak chłopiec, najczęściej był to strój marynarski, ale raczej były to lalki dla dziewczynek ;) Moja córka miała Kena, Barbie i Kena przywiezione z Londynu, ale było to baaaardzo dawno,w Polsce jeszcze takich nie było dużo i tego Kena t jeszcze powinnam gdzieś mieć ;) Twoja lalka to taka typowa lalka z mojego dzieciństwa ;D Buziaki :)

  ReplyDelete
 7. Piękny jest ten Franek! Nawet nie wiedziałam, że są takie lalki!

  Jackson był na pewno samotny...Pomimo sławy i bogactwa...
  Mój idol z lat młodości...

  Buziaki Jolu!

  ReplyDelete