Wednesday, 16 May 2018

Dzisiaj kapelusz

Co jakiś czas będę pokazywać moje kapelusze, te, które wzbogaciły kolekcje. Sporo pokazałam właściwie wszystkie i teraz mogę pokazywać tylko te, które kupię, a nie dzieję się to często, bo musi mi się podobać i cena też ma być przystępna. Interesują mnie, tylko kapelusze vintage z minionych czasów. Muszą mieć kawałeczek historii w sobie, inaczej nie mają dla mnie znaczenia. Nie kupuję też kapelusza taniego, ale nie mającego w sobie czegoś szczególnego. To, że jest tani, nie oznacza dla mnie, że warto go posiadać. Nieraz zdarza się, że jest ładny i cena dosyć niska, ale nie posiada magnesika, który przyciągnąłby moją chęć posiadania. Jest też tak, że chęć jest ogromna, cena odstrasza: )
Ten spodobał mi się od razu, kolor, fason, elementy słomiane otulone woalką w delikatne kropki, jest też urocza kokardka. Lubię kokardkowe ozdoby w kapeluszach.
Czy warto je posiadać ? Moim zdaniem tak, bo dzięki nim można wyczarować niezwykłą stylizację i mieć oryginalny wygląd. Czy należy dostosowywać się do opinii o tym co wypada, a co nie ...NIE: )
Życie mamy jedno i jeśli coś nam się podoba i nie krzywdzi drugiego człowieka to niech nas cieszy. Opinia ludzi: Lubimy mówić źle, bo to podnosi nasze ego, dobrze oznacza potwierdzić, że ktoś potrafi coś więcej niż my, dlatego częściej krytykujemy niż chwaliłymy. Zazdrość jest siłą napędową krytyki, mało jest ludzi obiektywnych. Kapelusze tego typu w Anglii to codzienność, są dopuszczalne i nie dziwią, a jeśli piękny to wzbudza podziw. Fakt myśli się, że ktoś jest zaproszony na ślub)Nakrycie głowy jest w dobrym tonie. W Polsce...oj...to jak powiedziała nasza cudowna aktorka Hanka Bielicka, która posiadała sporą kolekcję i to bardzo zdobionych)

:)
,,Przecież gdybym ja w tym swoim kapeluszu wparowała do kościoła, to rozwaliłabym księdzu całe nabożeństwo. Wszyscy by się na mnie gapili i ryczeli ze śmiechu - odpowiadała Hanna Bielicka,,


5 comments:

 1. Ten akurat kapelusik do tak romantycznej bluzki wygląda świetnie, bardzo podobają mi sie kobiety w kapeluszach i zazdroszczę, bo moja głowa nie do kapeluszy, a szkoda:-(

  ReplyDelete
 2. Nie tylko kapelusz, ale bluzkę również masz rewelacyjną!

  ReplyDelete
 3. Wspaniały Jolu!!! I pięknie się pomalowałaś:))
  Wyglądasz jak dama sprzed lat... Jest klimat!
  Buziaki!!!

  ReplyDelete
 4. Podpisuję się pod komentarzem Reni :)

  ReplyDelete
 5. WOW co za kapelusz :)))) Cudownie romantyczny :)))) Kisses - Margot :) )))

  ReplyDelete