Tuesday, 19 May 2015

Bez skalpela



Niejednokrotnie pisałam, że operacje plastyczne w poszukiwaniu utraconej młodości to głupota, twarz jest sztuczna. Każda kobieta chce wyglądać pięknie czy ma 18, czy 80...tylko człowiek schorowany przestaję o tym myśleć lub taki, któremu przestało się chcieć żyć. .. Jak starzeć się z godnością, czyli pięknie. Niestety im jesteśmy starsi tym więcej potrzeba dbać o siebie. Nie chodzi o drogie kosmetyki tylko trzeba znać potrzeby skóry i systematycznie się o nią troszczyć. Osobiście szukam zupełnie naturalnych produktów i uczę się je stosować. Z mojego krótkiego doświadczenia muszę przyznać, że lepiej służą skórze niż kupne, a to dlatego, ze nie zawierają konserwantów.

Parę moich ostatnich nawyków, które mogę polecić:

-Kostki lodu






Masuję twarz codziennie -rano i wieczorem, wieczorem masaż całego ciała. Nie lubię się umartwiać więc robię to w ciepłej kąpieli-fantastyczny efekt ciepło i zimno bardzo dobrze działa na skórę.

Moje kostki lodu wykonuję w taki sposób: zamrażam w pojemniku do lodu- małe kulki. Wyjmuję , myję , lekko odmrażam następnie wyjmuję i daję z powrotem do pojemnika i zalewam jeszcze raz przegotowaną wodą. Tak przygotowane są podobne do wody znajdującej się w komórkach.
Stosuję też inne np. wykonane z naparów ziołowych czy soków owocowych-pomysłów może być wiele. Bardzo ciekawe są pilingowe- woda i płatki migdałowe lub owsiane, zaparzona mocna kawa i wszystko do zamrażalnika. Po zamarznięciu do woreczków i mamy kostki różnorodne do stosowania.

- Para wodna -przed kąpielą dobrze jest rozgrzać twarz parą i potem oczyścić, a lód dobrze pozamyka pory
-Zwykła wazelina kosmetyczna- świetnie nawilża skórę wokół oczu.

-Masaż ciała na sucho-do tego stosuje szczotkę z włosia. Dzięki temu zabiegowi likwidujemy przebarwienia i cellulit, skóra nabiera blasku i staje się jędrniejsza.
-Najważniejszy zabieg- masaż twarzy-to on poprawia owal, a owal twarzy decyduje o wieku. Zmarszczki mają nawet młodzi ludzie, a zwisający owal bardzo szpeci człowieka. Twarz jest zaniedbywana, mało ludzi stosuję ćwiczenie twarzy, a jest to zabieg podstawowy, jeśli chcemy zachować młodość naturalnymi sposobami. Warto pomyśleć, dlaczego ludzie przy pomocy gimnastyki mogą zachować piękne ciało aż do starości? Dlaczego twarz nie...mało osób stosuje masaż twarzy, a to podstastawa jeśli chcemy mieć ładną twarz w późniejszym wieku.





2 comments: