Saturday, 23 May 2015

Kobiety bestie -kobieta w woalce dalej

Kobiety o kamiennym sercu albo bestie często w ciałach aniołów. Kobiety bezwzględne, które mordowały dla zysku lub były sadystkami. Były też takie, które mordowały dla podtrzymania urody. Czarna róża, ale ona nie jest tak bezwzględna, jak kobiety, które umieszczę w tym poście. Zastanawiałam się, czy warto o nich napisać jeśli były bestiami, a nie kobietami, ale niestety żyły i nie można tego wymazać. A zaczęło się od złej królowej śniegu...tylko że to baśń, a one żyły naprawdę.
Słynne trucicielki i Lukrecja Borgia córka papieża urodzona 18 kwietnia 1480 roku. W historii zasłynęła jako rozpustnica i trucicielka o wyjątkowej urodzie-twarz anioła. Czy jednak tak było? Współcześnie podaję się , że była ofiarą polityki ojca i brata, a ostanie 10 lat życia przeżyła jak ascetka.
Słynny jest jednak jest jej pierścień z cieniutką igiełką nasączoną trucizną...
Może był podobny do tego. Współczesne odkrycie archeologów w Bułgarii-pierścień męski z 14 wieku ,wykonany z brązu. Posiada z boku mały zbiorniczek prawdopodobnie na truciznę.


Królowa Bona
Przez setki lat miała opinie  trucicielki. Jej syn Zygmunt August na spotkanie z nią zakładał rękawiczki, bo bał się, że poda mu zatruty przedmiot, pierścień. Prawdopodobnie nikogo nie zatruła, a sama zmarła od trucizny, ale jak to z Boną było tego dokładnie już nie stwierdzimy i tak jak mówi się w każdej legendzie jest ziarenko prawdy.Locusta- rzymska zawodowa trucicielka, która uchodziła za skromną wdowę żyjącą blisko wzgórza Awentyn. Myślano o niej jako o uporządkowanej kobiecie o małych dziwactwach-zawsze kładła się spać w godzinę po zachodzie słońca ni mniej ni więcej.Marie Madeleine de Brinvilliers-1676 Paryż- po nauczeniu się sporządzania trucizn od swego kochanka otruła ojca i dwóch braci, po udała się do klasztoru.
Czytając o niej natrafiłam na ten obraz i zastanawiam się skąd w nas powstaje tyle okrucieństwa. Trudno podjąć decyzje co zrobić z takimi ludźmi, którzy mordują. Są groźni i nie mogą żyć w społeczeństwie więc kara śmierci musi być, ale po co torturować przecież właśnie wtedy stajemy się tacy sami.
Przed ścięciem w taki sposób torturowana.


Title Klimek- podtruwała swoich mężów.

La Voisin była akuszerką, która dokonywała aborcji-pod jej domem znaleziono 2000 niemowląt. aborcji dokonywała na poddaszu w którym był piec, bo oprócz niemowląt zakopywała też zwłoki po nieudanych aborcjach-2500


La Voisin była akuszerką, która dokonywała aborcji-pod jej domem znaleziono 2000 niemowląt. Aborcji dokonywała na poddaszu, w którym był piec, bo oprócz niemowląt zakopywała też zwłoki po nieudanych aborcjach-2500.


Elżbieta Batory

Uchodziła za bardzo piękną i inteligentną kobietę, która jednak często wybuchała gniewem. Jej psychika mogła ulec zmianom na skutek pewnych wydarzeń, których była świadkiem. W wieku 6 lat była świadkiem skazania na śmierć cygana, który sprzedawał dzieci turkom-zaszyto go w rozciętym brzuchu konia. Póżniej po 7 latach była świadkiem jak jej kuzyn ówczesny Książę Siedmiogrodu ściął uszy i nosy 50 zbuntowanym chłopom. Pewnego dnia uderzyła tak mocno, ze służce popłynęła krew i trysnęła na twarz Elżbiety po chwili zauważyła, że powstające zmarszczki znikły..od tej chwili krwawe tortury dla Elżbiety stały się codziennością.
Valeria Messalina - bezwzględna i nienasycona seksualnie kobieta.


Ilse Koch- zbrodniarka wojennaFredegunda -miała wyższe plany niż bycie służącą,,, opracowała plan usunięcia królowej...Beverly Allit była pielęgniarką na oddziale dziecięcym- przy pomocy potasu i insuliny zabiła czworo dzieci, a dziewięcioro usiłowała zabić.Madame Mao czyli zła Pani Mao.

Georgia Tann pracowała w amerykańskim domu dziecka zarobiła swoje miliony dolarów na sprzedaży dzieci- 5000 


Ranavalona -okrutna władczyni królestwa Imerina.


Karla Homolka -razem z meżem mordowała kobiety.


Rosemary West seryjna morderczyni.


Jane Toppan- amerykański koszmar- morderczyni


Belle Gunness seryjna morderczyni -zabiła 28 mężczyzn
                                        I ostania Piękna Bestia opisana dobrze w książce .


Piekna_bestia_okladka front


 Irma Grese

Najmłodsza nadzorczyni SS anioł śmierci tak o niej mówiono. Miała uniform w kolorze niebieskim dobrany do koloru oczu i pejcz wyglądający jak celofan, w jej domu znaleziono abażur wykonany ze skóry trzech więźniarek....okrutna i sadystyczna skazana na karę śmierci, która została wykonana ...ostanie jej słowa zróbmy to miejmy to za sobą. Nawet wtedy nie czuła skruchy ani żalu cyniczna i bezwzględna do końca.


3 comments:

 1. Nawet nie wiem, co napisać.
  Nikt nie ma prawa krzywdzić 2 człowieka, nikt nie ma prawa nikomu odbierać życia. Nie ma w moim życiu zgody na agresję...
  To tyle...
  Pozdrawiam Cię serdecznie.

  ReplyDelete
 2. Ciekawy temat...
  Kobiety potrafią być bardziej okrutne od mężczyzn...
  Ale myslę, że okrucieństwo siedzi w niektórych ludziach bez względu na płeć... Człowiek jest najgorszą bestią jaka chodzi po ziemi... Niestety...

  ReplyDelete
 3. Jak świat światem okrucieństwo było, jest i będzie, taka niektórych natura, dla pieniędzy, dla władzy, dla przyjemności... ja, tak jak Basia, nie zgadzam się na to...Czy kobiety okrutniejsze? Nie wiem!

  ReplyDelete