Saturday, 16 May 2015

kobieta w woalce-dalej

Naturalne piękno to to, co jest wewnątrz i kształtuję zewnętrzną stronę. Nie ma ram, które decydowałyby o tym kto jest idealny. Tak naprawdę to rzecz gustu lub siły przebicia-przykład Kleopatra-brzydula o niesamowitym umyśle i dużych wiadomościach z zakresu upiększania ciała i dbania o nie. Piękno to wiara w siebie i uśmiech. Walka o zdobywanie wiadomości i ćwiczenie ciała. Nic nie wskóramy narzekaniem i zmianami chirurgicznymi, będziemy mieć tylko sztuczną maskę, która określa kogoś zupełnie innego.

Z obecnym wzorcem kojarzy mi się śmieszny rysunek, który niestety sprawdza się często na ulicach. Twarz zakryta różnymi kosmetykami, które obowiązują a tak naprawdę nie ma wzorca:)

Często widzę filmiki prezentujące różne mkp- pokazują je młode dziewczyny i najczęściej najpiękniej wyglądają przed zastosowaniem mkp niż po. Codzienny mkp to delikatność i minimalizm, delikatne podkreślenie tego, co mamy ładne o tym najczęściej się zapomina. Ładny kolor pomadki lub beztylko wazelina lub błyszczyk. Delikatna kreska lub ładny cień do oka, ale nałożony minimalne dlatego dobrze sprawdza się naturalna mica, o której pisałam, a w przypadku bardzo młodych dziewczyn zupełnie nic, bo po co podkreślać coś co jest piękne młodością i tak się wyróżnia.
Na pewno nikt nie chce wyglądać jak kobieta, którą ostatnio widziałam i nie wiedziała, że popełniła wiele błędów w swoim wizerunku:
-fluid na twarzy- bardzo gruba warstwa i w złym kolorze odcinającym się od szyi. Bardzo grube kreski na powiekach i cienie w wielu kolorach zakrywające całe powieki. Czerwona pomadka przy tak silnym mkp źle wygląda i źle się kojarzy: ) do tego włosy w kolorze zniszczonej platyny -zniszczone -prostowane, żeby nie było widać, że są bardzo zniszczone, a to widać, bo włosy dziwnie,, stoją,, do tego kapiące od olejowania- też błąd, bo to źle wygląda. ...olejowanie zniszczonych blondów nic już nie zdziała.
Nie jestem zbyt biegła na ten temat i ciągle się uczę, ale takie błędy już widzę...

Nie wiem, dlaczego tak jest, że zły obraz wypiera dobry. Nasze prababcie potrafiły wydobyć naturalne piękno bez zbytniego mkp. Myślę, że wszystko to biznes. Rozwinął się przemysł kosmetyczny, który narzuca nam obraz, który wydaję się idealny i łatwy do osiągnięcia, bo szybki. Prawda jest inna. Naturalne piękno jest o każdej porze dnia. Po co zaskakiwać jak zmyjemy wszystkie podkłady i pokarzemy naturalną twarz. Kiedyś kobiety znały techniki dbania o ciało i nie potrzebowały nadmiaru bronzerów, pudrów...
No tak z wyjątkiem rokoka) to... to już było gorsze od dzisiaj- pułapki na wszy- tak misternie wykonywane pułapki ze złota lub innych materiałów, do których dawało się krople krwi...Te białe peruki zakładane na naturalne włosy. Pudrowanie mąką ...i paskudne różowe policzki. Perfumy hmmm tak, ale wtedy nie kąpano się często...i używano ich, żeby zabić smród...

To był czas, w którym stworzono błędne koło tak bardzo chciano być eleganckim człowiekiem, że zakrywanie mankamentów w niewłaściwy sposób powodowało brzydotę i zepsucie. Niestety ten obraz istnieje do dziś z wyjątkiem maczania palców w wodzie różanej i tylko tyle wtedy-wcale się nie myto, bo uważano, że to szkodzi... współcześnie myjemy się, ale wiele kobiet przesadza z upiększającymi kosmetykami...ach te czarne brwi, szerokie jaskółki na co dzień...

Zdjęcia nieznane, na których kobiety wyglądają tak pięknie-naturalne włosy, delikatny makijaż.
Zdjęcia pożyczone-Zszywka pl.
O sposobach parabacinych, jeśli chodzi o dbanie o ciało innym razem) w poście o kosmetykach.

Piękno wewnątrz rozpoczęła między innymi ... Wanda co nie chciała Niemca. Królewna bohaterska, która utopiła się w Wiśle,córka Kraka wprawdzie wymyślona przez Kadłubka, ale często tym motywem posługiwano się w polityce-kobieta, która może rządzić.Elżbieta Zawadzka miałaby dziś 103 lata jedna z dwóch kobiet mianowanych do rangi generała. Bali się jej koledzy z podziemia należała do ,,cichociemnych,, Nieuchwytna dla  Niemców niejednokrotnie potrafiła zmylić okupanta.
A tu fotomodelka o takim samym imieniu i nazwisku. Moim zdaniem bardzo pasuje do starego wizerunku -jest piękna naturalnie.

Ela Zawadzka-fotomodelkaWanda ,,Gertz,, -Lena stopień majora-kobieta żołnierzJoanna Darc- poświęcenie i męczeństwo, odwaga przeszły do historii. Urodziła się prawdopodobnie 6 stycznia 1412 roku.


Królowa Jadwiga urodzona 3 października 1373 r. Królewna polsko-węgierska koronowana na królową Polski. Patronka kościoła katolickiego.Święta Klotylda-królowa Burgundów . Jej życiorys spisany w 10 wieku.


Księżniczka Dobrawa-930 r. żona Mieszka I, to ona nakłoniła Mieszka do przyjęcia Chrztu.Maria de France -średniowieczna pisarka i poetka, autorka opowieści i poematów napisanych w języku starofrancuskim.


Mary Shell 30 sierpień 1797 r-pisarka angielska okresu romantyzmu autorka książki Frankenstein.
Maria Cure Skłodowska urodzona 7 listopada 1867 .r dwukrotna laureatka nagrody Nobla ...Maria Cure Skłodowska urodzona 7 listopada 1867 r dwukrotna laureatka nagrody Nobla ...

Oglądając podobizny czy zdjęcia tych kobiet dochodzę do wniosku, że uroda to wnętrze i ono kształtuję obraz człowieka. Zawsze w poście staram się dodać, postać bajkową. Pierwsza to Wanda- postać szlachetna i bohaterska, a teraz:

Wiele kobiet zachowuje się jak księżniczki-syndrom księżniczki czekającej na księcia- wybawiciela. Nic innego nie robią jak patrzą w lusterka i czekają z wyjątkiem -Kopciuszków. Bardzo ładny filmik i tłumaczenie, dlaczego nie lubi się księżniczek:)
No comments:

Post a Comment