Monday, 4 May 2015

Spirulina

 Dawno na moim blogu nie pisałam o kosmetykach, a lubię eksperymenty. Zawsze interesowało mnie to czy można ,,przechytrzyć,, czas i jeśli to czy w naturalny sposób. Osobiście nie popieram operacji plastycznych, a to z tego powodu, że kobieta zaczyna przypominać maskę bez mimiki i naturalnego pokazywania emocji. Widać od razu czy kobieta miała operacje plastyczne, czy nie. Dla mnie śmiesznie wygląda odmłodzona twarz z resztą ciała, którego nie można odmłodzić...ręce ... Kobiety zawsze starały się walczyć z czasem i niektórym udawało się to- lodowa kobieta- pisałam o niej w poście -Kobieta w woalce. Z jej techniki walki zapożyczyłam kostki lodu. Masaż twarzy kostkami lodu przynosi bardzo dobre efekty-skora jest dobrze nawilżona i poprawa się koloryt. Zmniejszają się popękane naczynka krwionośne-mniej je widać. Zmarszczki pozostają, ale mniej są widoczne niż przed zastosowaniem masażu.

Dużo czytałam o specjalnej odmianie alg morskich-Spirulina. Zainteresowałam się nimi, bo poprawiają wygląd skóry, dostarczają witamin i zmniejszają zmarszczki. Można je dosypywać do różnych przyrządzanych potraw uzupełniają swoją dietę. Kobiety, które mają celulitis mogą się smarować maseczką z alg następnie folia-30 minut i z czasem powinien się zmniejszyć. Ja stosuję j maseczkę na twarz. Algi są sproszkowane w kolorze zielonym i trzeba dolać trochę wody, następnie nałożyć na twarz i poczekać 20 minut. Po takim zabiegu skóra jest wypoczęta i ładnie napięta więc polecam ten rodzaj alg.
Przy okazji można się świetnie bawić, bo wyglądamy jak prawdziwy ,,ufoludek,,:)
Przeglądają informacje o Kleopatrze przypomniałam sobie o jej kąpielach w oślim mleku. Znane są te kąpiele i wiedziałam o nich , ale nigdy nie wpadłam na pomysł modyfikacji. Często rezygnuję się z czegoś, bo jest niemożliwe do zrealizowania. Nie jestem królową i nie będę trzymać 700 zwierząt tylko po to, żeby kąpać się w samym mleku. Pomyślałam, że w wielu kremach i maseczkach kosmetycznych jest mleko, ale to nie jest czyste mleko i pomaga, chociaż jest bardzo przetworzone. W Anglii mleko jest tanie i może nie to samo co mleko kozie lub ośle, ale mleko to mleko: ) Do swoich kąpieli zaczęłam dolewać 1/3 litra i jaki efekt- tak delikatnej i gładkiej skóry nigdy nie miałam:)

Lubimy walczyć z czasem i nieraz umartwiamy się tylko po to, żeby wyglądać młodziej. Myślę, że dobrze jest walczyć z czasem tak, żeby zachować zgrabną sylwetkę. starać się zadbać o skórę- można starzeć się ładnie, ale bać się starzenia też nie można, bo to może doprowadzić do absurdu. Jesteśmy piękne w każdym wieku-przykładem są modelki, a niektóre mają więcej niż 80 lat. Pomimo wieku dalej są piękne i można powiedzieć, że zmarszczki nie oszpecają ich, a wręcz przeciwnie dodają im uroku. Pogoda ducha to chyba ten poszukiwany eliksir młodości.

Daphne SelfeDosyć trudna sztuka walki z czasem , na pewno nie dla mnie, bo ja wyznaję zasadę-Śmiech to zdrowie i śmieję się bardzo często.

Angielka Tess Christian od 40 lat się nie śmieję, a ma 50 lat hmm to już jako dziewczynka rozmyślała jak zachować urodę. Nie wiedziałam, że już w tym wieku się rozmyśla:)ja wtedy bawiłam się w,, Indian,, lub chowanego:)

4 comments:

 1. Dobrze napisane Jolu, trzeba dbać o siebie ale bez przesady, nie jestem za operacjami ani botoksem, jak patrzę na gwiazdy, które przesadziły to płakać się chce /a może trzeba się śmiać?/ Miało być pięknie a wyszły szkarady!
  Kostki lodu to jednak dobry pomysł...pozdrawiam serdecznie i duuużo uśmiechu życzę...

  ReplyDelete
 2. To prawda, śmiech to doskonały kosmetyk. Radośni ludzie są naprawdę piękni. Spirulinę używam, obiecałam sobie też masaże kostkami lodu, ale ... zapomniałam :)

  ReplyDelete
 3. Uważam, że to zachłyśnięcie się wypełniaczami produkuje tylko dziwne i identycznie zniekształcone twarze. Nie zamierzam sobie tego fundować :)
  Czy ja dobrze zrozumiałam, że ta angielka nie śmieje się od 40 lat, żeby nie mieć zmarszczek? Nienormalna?
  pozdrawiam wesoło :)

  ReplyDelete
 4. Dziękuję za komentarze i ta Angielka od 40 lat się nie śmieje, żeby nie mieć zmarszczek- szukając informacji o kobietach, które zatrzymały czas ...:) czyli boją się zestarzeć trafiam na dziwactwa , a wręcz katowanie siebie:)

  ReplyDelete