Friday, 19 September 2014

Czerwień ...serce i czerń

Czarna jedwabna spódnica, którą bardzo lubię i beżowa bluzeczka. Beż i czerń do bardzo elegancki zestaw. Dodałam czerwień, żeby trochę ożywić stylizację. Czerwień i czerń to nieco diaboliczny zestaw ) dlatego proponuję wysłuchać stary przebój.

Wenus bogini miłości. Symbolem miłości jest czerwone serce. Torebka w kształcie czerwonego serca kupiona przypadkiem. Spodobała mi się i tak stałam się jej posiadaczką.
Symbol serca jest bardzo stary. Kształtem nie przypomina ludzkiego serca. Niektórzy uważają, że najstarszy symbol serca znajdował się na monetach starożytnej Cyreny. Przedstawiał owoce wymarłej rośliny-Sylfion. W starożytności roślina tą stosowana jako środek antykoncepcyjny i poronny więc kształt nasion mógł być kojarzony ze seksualnością i miłością.

Torebka w kształcie serca ta na zdjęciu to najbardziej drogocenna torebka na świecie. Dom jubilerski Mouawad zaprojektował torebkę Mouawad 1001 Night Diament Purse wartą 3,8 mln dolarów. Wykonana jest z 18 karatowego złota. Pokryto ją 4517 diamentami z czego 105 ma barwę żółtą ,a 56 różową.
No comments:

Post a Comment